Publikacja towarzyszy wystawie “Wojciech Kaniowski. Obikety”prezentowanej w Muzeum Architektury we Wrocławiu od 16 marca do 7 maja 2017 roku.
Książka podsumowuje 40 lat pracy twórczej, organizacyjnej i dydaktycznej Wojciecha Kaniowskiego, malarza i grafika, profesora i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W bogato ilustrowanej publikacji znalazły się również wspomnienia malarza, fragmenty osobistych notatek oraz teksty krytyczne odnoszące się do sztuki Wojciecha Kaniowskiego.
Piotr Wieczorek, prezes OW ZPAP we Wrocławiu: - Wojciech Kaniowski należy do tych niepoprawnych artystów, którzy wciąż wierzą w niezniszczalny sens pracy twórczej. (…) Jego obiekty są malarstwem, realizowanym przedmiotami i kolorami, które spadły z maszyny świata. Można tę sztuke odczytać także jako poważny zamysł i próbę nadania nowego sensu temu, co pozostawia upływający czas. To także test wyobraźni odbiorcy.
Wojciech Kaniowski jest profesorem w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem i projektowaniem graficznym, od roku 1979 do chwili obecnej realizuje program kształcenia w Pracowni Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce. Swoją twórczość prezentował na 26 pokazach indywidualnych w kraju i za granicą, a jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Francji i USA.
Publikacja polsko-angielska.
Wydawca: Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Związek Polskich Artystów Plastyków O/Wrocław