Wakacje – instrukcja obsługi

warsztaty rodzinne

26.7.2022–28.7.2022

Nareszcie wakacje! Każdy i każda z nas chce wykorzystać ten czas najlepiej jak się da. A co to właściwie znaczy „najlepiej jak się da”? Gdzie w ogóle możemy ten czas spędzić? Co powoduje, że wyjazd jest udany? Co koniecznie musimy ze sobą zabrać, żeby nic nas nie zaskoczyło? Na te pytania spróbujemy poszukać odpowiedzi podczas tegorocznych warsztatów wakacyjnych w Muzeum Architektury. Nasze rozważania inspirowane będą wystawą „Mańkowski. Architektura jest najważniejsza”.

Harmonogram:

BAGAŻ WIELOFUNKCYJNY

Prowadzenie: Hanna Golis

Termin: 26.07.2022, godzina 12:00

Lubicie pakować się na wakacyjny wyjazd? Tworzycie listy rzeczy, które warto ze sobą zabrać? A może upychacie wszystko spontanicznie i bez planu do walizki lub plecaka? Podczas warsztatów porozmawiamy o przedmiotach, które najczęściej przydają się nam podczas wakacyjnych podróży. Zwrócimy uwagę na ich rozmiary i funkcje (lub nawet wielofunkcyjność). Zastanowimy się też, czy istnieje bagaż idealny i co powinno się w nim znaleźć. Inspiracji będziemy szukać w zaprojektowanych przez Tomasza Mańkowskiego wnętrzach domów studenckich AGH w Krakowie.

MOBILNY DOM

Prowadzenie: Agnieszka Gola

Termin: 27.07.2022, godzina 12:00

Czy można zabrać dom na wakacje? Jak go zaprojektować, aby na niewielkiej powierzchni zmieścić wszystko, co jest potrzebne do wygodnego życia? Z tym problemem zmierzą się uczestniczki i uczestnicy warsztatu „Mobilny dom”. W ich trakcie poznamy różne rozwiązania przenośnych budynków. Wyjściem do naszych rozważań będą domy górnicze zaprojektowane przez Tomasza Mańkowskiego, które można było z łatwością postawić w dowolnym miejscu, a potem w razie potrzeby przenieść w inne.

DZIECIAKI TU (U)RZĄDZĄ!

Prowadzenie: Patrycja Mazurek

Termin: 28.07.2022, godzina 12:00

Czy zdarzyły Ci się wakacje, na których było nudno? Czy byłaś lub byłeś w miejscu, którego nie lubisz, chociaż podobno zostało zaprojektowane z myślą o osobach w Twoim wieku? Czas powiedzieć nam, dorosłym, co naprawdę myślisz o tych wszystkich pomysłach! Pretekstem do rozmowy o projektach dla dzieci będzie Wioska Dziecięca prezentowana na naszej najnowszej wystawie. W części warsztatowej uczestniczki i uczestnicy podzielą się z nami uwagami dotyczącymi muzealnej sali edukacyjnej oraz zaproponują plan jej nowej aranżacji, a może i nowe dla niej miejsce - w końcu wakacje spędzają również w Muzeum Architektury!

Informacje szczegółowe:

Wiek minimalny uczestników: 6 lat

Typ wydarzenia: warsztaty rodzinne

Czas trwania: około 90 minut

Koszt zajęć: 10 zł od dziecka (opiekunowie wchodzą bezpłatnie). Bilet na warsztaty upoważnia do zwiedzania Muzeum Architektury w godzinach otwarcia w dniu zakupu zarówno przez dziecko, jak i przez opiekuna.

Na zajęcia nie obowiązują zapisy, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Jeżeli chcą mieć Państwo gwarancję miejsca, wówczas zachęcamy do rezerwacji drogą mailową na adres: edukacja@ma.wroc.pl.

Opiekun dziecka musi przebywać przez cały czas trwania warsztatów na terenie Muzeum Architektury.