Ostrów Tumski - najstarsza, zabytkowa i przez wielu uważana za najpiękniejszą część Wrocławia. Dawniej był wyspą u ujścia Oławy prowadzącej do Odry. Rzeki otaczały ją także od strony wschodniej i północnej, tam, gdzie dzisiaj biegną ulice: Wyszyńskiego, Sienkiewicza i Mieszka I.
Od kilkuset lat wznosi się tu najważniejsza budowla sakralna miasta, czyli gotycka katedra pw. św. Jana Chrzciciela. Interesujących i urokliwych miejsc jest jednak na Ostrowie Tumskim znacznie więcej, choćby późnoromański kościół św. Idziego, pomnik św. Jana Nepomucena, most Tumski i oczywiście bajkowy, zachwycający Ogród Botaniczny. Nieustannie fotografowany, malowany, ulubiony przez turystów zakątek miasta wydaje się nie mieć przed Wrocławianami i Wrocławiankami żadnych tajemnic. A jednak… Wśród zabytkowych murów kryją się legendy i ciekawostki, o których chętnie Wam opowiemy!
Czy przechodziliście kiedyś przez Bramę Kluskową? Czy widzieliście łyse aniołki w dekoracji pomnika św. Jana Nepomucena? Chcecie poznać wszystkie sekrety katedry św. Jana Chrzciciela? Zapraszamy na spacer rodzinny Szlakiem legend, czyli tajemnice zabytków Ostrowa Tumskiego, które zorganizujemy dla Was w czwartek 18 lipca.
To spacery przygotowane z myślą o dzieciach, ale mamy nadzieję, ze równie dobrze będą bawić się na nich ich opiekunowie. Zapisujcie się i dołączcie do nas!
- KIEDY: 18 lipca 2024, godzina 11.00
- GDZIE: zbiórka przed wejściem głównym do Katedry św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 18
- DLA KOGO: dzieci 7-14 lat wraz z opiekunami
- WSTĘP: wolny, ale obowiązują zapisy: katarzyna.samotyj@ma.wroc.pl
Do zobaczenia na Ostrowie Tumskim!