„Kształtowanie i doświadczanie przestrzeni, harmonia i właściwości fizykalne barw, optyka światła, kinetyka rytmów i proporcje kształtów” to zagadnienia, do których odwoływała się otwarta w Muzeum Architektury w 1977 roku wystawa Współczesna plastyka związana z architekturą. Powiązania ideowo-formalne. Ekspozycja ta była preludium do realizacji (nieistniejącej już) stałej galerii sztuki w Muzeum Architektury.
Trwająca jeszcze tylko do 27 lutego Czasoprzestrzeń zbioru bezpośrednio odwołuje się do idei wspomnianej wystawy. O tym jak wyglądał proces jej projektowania opowiedzą twórcy jej aranżacji – pracownia architektoniczna BUDCUD oraz kuratorka – Małgorzata Devosges-Cuber. Podczas kuratorsko-projektowego oprowadzania dowiemy się jakie wątki łączą aranżację Czasoprzestrzeni z wystawą z 1977 roku i jaką drogę musieli pokonać projektanci wystawy zestawiając ze sobą w pięciu umownych przestrzennych podzbiorach ponad osiemdziesiąt obiektów malarskich, form przestrzennych, grafik, rzeźb, rysunków i projektów.
Będziemy mogli zobaczyć także model przestrzeni wystawy w Muzeum Architektury, na którym pracowali projektanci. Spotkanie, w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie pt. blok #9 | czasoprzestrzeń, na które zapraszamy w sobotę 26 lutego o godzinie 12:00, będzie okazją do prześledzenia drogi powstawania koncepcji aranżacji wystawy oraz sposobu pracy i współpracy projektantów i kuratorki.
*W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną limit osób na oprowadzaniu wynosi 30, do których nie wliczają się osoby zaszczepione. Będziemy także prosili Państwa o wypełnienie deklaracji dostępnej przed wejściem do muzeum, którą można pobrać wcześniej także w tym miejscu: OŚWIADCZENIE