Podręcznik budowania z konopi

William Stanwix, Alex Sparrow

110 PLN

Podręcznik budowania z konopi („The Hempcrete Book”), autorstwa Williama Stanwixa i Alexa Sparrow, to pierwsza pozycja na rynku polskim na temat betonu konopnego (ang. hempcrete). Jest to również najlepsza z wielu książek o tej tematyce wydanych po angielsku. Największą jej wartością jest fakt, że autorzy to nie tylko pasjonaci zafascynowani tym wspaniałym materiałem, ale przede wszystkim praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Chwała im za to, że znaleźli czas i postanowili podzielić się ze światem tym doświadczeniem w tak obszerny (książka ma ponad 350 stron) oraz przystępny sposób (znajdziemy tu dużo przykładów zilustrowanych zdjęciami i szczegółowo opisanych).

Ta książka to doskonały przewodnik po technologii hempcrete zarówno dla zawodowych budowlańców i architektów, jak i osób, które planują budowę domu własnymi rękoma. Pełna jest praktycznych wskazówek dotyczących szczegółowych rozwiązań technicznych oraz uwag o najczęstszych błędach z podpowiedziami jak ich unikać.

„The Hempcrete Book” to doskonały sposób na rozpoczęcie swojej przygody z betonem konopnym i zarazem przebogate kompendium współczesnej, praktycznej wiedzy o tej rewolucyjnej, naturalnej technologii budowlanej. Beton konopny to jedyny chyba materiał naturalny, który ma potencjał w nieodległej przyszłości stać się powszechnym w użyciu materiałem budowlanym. Ta książka to pierwszy krok w tym kierunku.

Księgarnia